Diecézní centrum pro misie a evangelizaci
Dospělí

Hovory o víře

Bůh neumírá, když v něj přestaneme věřit. My však umíráme ve chvíli, kdy již naše bytí není prozářeno vírou, jejíž prameny leží mimo dosah veškerého rozumu. (Dag Hammerskjöld)
Datum konání akce
28. 11. 2019 (19:00 - 21:00)

Setkání "Hovory o víře" chtějí být místem, kde se setká hledající člověk s hledajícím člověkem a společně pomáhají - často nevědomky - druhému najít to, co mu Bůh chce odhalit. Při tomto setkání je jedno, zda jsem vírou nedotčený, zda jsem tradiční křesťan, mám zájem o křest, hledám smysl života, nebo chci prohloubit svou víru.

Charakteristikou hledajícího je, že vyhlíží a naslouchá, chce se nechat překvapit. Důraz při setkání bude jen částečně na předávání znalostí. Druhá a stejně důležitá část bude sdílení, což znamená znovu se naučit naslouchat druhému, dát mu prostor a respktovat fáze víry, ve které se právě nachází. Nakonec vše vložíme do ruku Tomu, kdo je Pravda, a to ve společné modlitbě. Také nazapomeneme na to, že společenství se již od věků utváří kolem jednoho stolu takže bude i něco k snědku a na závěr se vrátíme do světa a přiťukneme si v přilehlém pivovaru.

Hovory o víře jsou zdarma. Budeme rádi, když Vás natolik zaujmou, že se budete chtít stát členy a podporovateli Spolku Most-České Budějovice, které je s Pastoračním střediskem při biskupství českobudějovickém spolupořadatelem. Nezavazujete se k ničemu, s tou poznámkou, že společenství se utváří pravidelnou přítomností, nikoli nepřítomností. Proto doufám že Vás program tolik zaujme, že pozvete další lidi dobré vůle. 

Hovory se konají v knihovně při Klášterním kostele Obětování Panny Marie na Piaristickém náměstí v Českých Budějovicích. Otevíráme v 18.45 hodin a prosíme o dochvilnost. Dveře zavíráme v 19 hodin, kdy začne program. Budeme rádi. když se přihlásíte, abychom věděli s kolika lidmi počítat.

Soubory ke stažení

velikost 571 KB
Máte nějaké dotazy? Kontaktujte nás.