Děti
Dospělí
Farnost

Setkání maminek s dětmi

Setkání je určené pro maminky na rodičovské dovolené a pro jejich děti od nejmenších pro předškoláky. Cílem těchto setkávání je přivést děti poprvé do společenství dětí - vrstevníků, ale vytvořit i společenství rodičů (nejen maminek). Někdy děti doprovázejí i někteří z prarodičů, někdy i tatínkové, každý je u nás vítán. Program setkání je zaměřen především na děti.
Datum konání akce
7. 11. 2019

A co zde děláme? Prostřednictvím příběhů a nejrůznějších pomůcek si vyprávíme o nejzákladnějších hodnotách, ke kterým bychom děti ve svých rodinách měli vést  - mít rád své rodiče, umět poděkovat, poprosit, rozdělit se, rád se učit nové věci, mít rád své kamarády, učit se hledat si kamarády apod......Smyslem těchto setkání je, kromě programu pro děti, nabidnout i rodičům jednoduchý návod a pomoci jim v tom, jak s dětmi o těchto tématech hovořit, a také o tématech víry, protože se zde také jednoduchou formou dotýkáme i tohoto tématu...... například prostřednictvím slavení liturgického roku - doby adventní, vánoční, postní, velikonoční, vyprávíme jednoduché příběhy z nového zákona - ze života Ježíše..........

Nejde o to, co si děti ze setkání zapamatují, ale především o společenství, o nějaký společný zážitek, někdy i společné tvoření, zpívání apod.

Setkání je bezplatné a není závislé na pravidelné účasti (děti mohou onemocnět anebo se jim někdy nechce, vůbec to nevadí). Setkáváme se jednou za 14 dní podle rozpisu na nástěnce v kostele.

 

Tato  setkání probíhají od r.1996/97. Ještě jsme žádný rok zatím nevynechali. Je to Boží záměr?

Soubory ke stažení

Máte nějaké dotazy? Kontaktujte nás.