Děti
Diecézní centrum pro katechezi
Diecézní centrum pro misie a evangelizaci
Diecézní centrum pro rodinu
Diecézní centrum pro seniory
Dospělí
Farnost
Pastorační středisko
Senioři

Velikonoční výstava v klášteře - Díla dětí nás provází velikonočními událostmi

Od 17. března do 23. dubna. zveme všechny na výstavu "Známe Velikonoce?". Interaktivní výstava bude vhodná pro rodiny, školy i jednotlivce. Díla dětí nás provedou velikonočními událostmi.
Datum konání akce
17. 3. - 23. 4. 2020

Velikonoční výstavou budete moct procházet od úterý 17. března do čtvrtka 23. dubna v Křížové chodbě kláštera na Piaristické nám. v Českých Budějovicích. Předtím se ale děti mohou zapojit do kreslení obrázků na téma: velikonoční události od začátku Svatého týdne až po vzkříšení. Zapojit se mohou farnosti, např. při postní farní katechezi pro děti za účelem přípravy na slavení Velikonoc, nebo učitelé náboženství ve školách při hodinách náboženství, či rodiny doma. Zapojit se ale mohou všechny věkové kategorie.

Technika: libovolná (kresba, malba, grafika, kombinovaná technika); formát: A4 nebo A3 tvrdší papír (čtvrtka). Musí být připojen podpis: čitelně jméno a příjmení, farnost/obec a věk autora na rub obrázku. 

Dodání obrázků nejpozději do 12. 3. 2020 na Diecézní centrum pro katechezi, osobně či poštou. Lze využít vikariátní katechety, kteří mají 12. 3. 2020 schůzku vikariátních zástupců pro pastoraci na biskupství.

Od 17. 3. bude v klášteře probíhat výstava „Známe Velikonoce?“ doplněná aktivitami pro účastníky.

Školám nabízíme možnost dalšího programu v klášterním sále po prohlídce výstavy. Programy pro školy: Izrael – země velikonočního příběhu (1. – 5. tř.), Velikonoce a jejich průběh (1. – 5. tř.), Velikonoce v umění (6. – 9. tř., nebo střední školy), Prohlídka kostela Obětování Panny Marie s komentářem (cca 20 minut). 

Doporučený příspěvek na pokrytí nákladů výstavy: 30 Kč. Děkujeme!

Máte nějaké dotazy? Kontaktujte nás.