Děti
Diecézní centrum pro misie a evangelizaci
Dospělí
Mládež
Senioři

Missio

Datum konání akce
13. 3. - 25. 5. 2020

Životní příběhy s Bohem

je cyklus krátkých nahlédnutí do životů těch, kdo se s námi chtěli podělit o Božím působení ve svých životech. Z příběhů vycítíme, že dobrodružství života s Bohem je cesta naplněná obdobími setkávání, přátelství, ticha i hledání, vždy ale s jemnou Boží přítomností v pozadí příběhu. Přáli bychom vám, abyste se nechali oslovit a povzbudit.


Papežská misijní díla zřizují na podporu misijních zemí Misijní fond solidarity KORONA
Misijní země se stejně jako Česká republika potýkají s pandemií koronaviru. Izolace nám znepříjemňuje každodenní život, ale pro chudé lidi v misiích jsou dlouhodobá karanténní opatření ještě mnohem náročnější.


Modlitba

Milevské Misijní klubko požádalo svého doprovázejícího otce Mikuláše a sdílí s námi modlitbu, která je teď spojuje (příloha).

Pojďme se modlit za nás a misie společně každý den mezi 19-20 hodinou - může to být ona kartička, růženec (Misijní růženec), desátek růžence jako to dělají členové Misijní růže, rozjímání Božího slova, breviář,...

Denní impuls - na stránkách poutního místa Klokoty si také můžete denně poslechnout krátký impuls otce Martina, který nás všechny na dálku duchovně doprovází.


Být si nablízku

K tomuto hledáme nové cesty, jednou z nich může být právě modlitba. Jak dál v Misijních klubcích?

Jedním impulzem je utvořit Messenger skupinu, WhattsApp skupinu... I tak může probíhat společné setkávání a dokonce radost pro ostatní - Misijní klubko z Dolního Němčí to dokázalo Křížovou cestou, kterou takto vytvořili (příloha).

Můžete se také zapojit do tvorby obrázků ze života misionáře sv. Hofbauera - z těch pak v národní kanceláři PMD vznikne video do dalšího květnového Missio magazínu.

A také dejte vědět, jak se vám daří hledat cesty spojení, jak se máte!


Být i nadále stabilním přítelem

Papež František ve svém požehnání Římu a světu připomněl, co my misionáři dobře víme, ale je důležité nezapomínat a připomínat:

na tomhle světě nejsme sami - nemůžeme si myslet, že v tomhle nemocném světě zůstaneme my jediní zdraví - nikdo z nás není ostrov - jsme na jedné lodi, na níž je s námi všemi Ježíš Kristus

Zprávy našich misionářů mluví jasně, a proto vás jejich jménem prosíme - nezapomínejme, že chudým bude v této době ještě hůř.


Zimbabwe - Vůbec netuším, co by se dalo dělat, i když mám pocit, že bych něco dělat měl, protože se na nás řítí katastrofa. JAR právě vyhlašuje nouzový stav, zavádí karanténní opatření, zavírá hranice, zavádí rozsáhlá úsporná opatření, což se vše velmi citelně dotkne Zimbabwe, jelikož jsme na JAR ekonomicky závislí. Asi brzo nebudou žádné pohonné hmoty, a co hůř, asi ani mouka na sadzu. Hodně jí přichází z JAR. V únoru jsme my obláti dostali zásilku asi 200 pytlů po 10 kg z jihoafrických oblátských farností pro naše chudé. To jsme ještě netušili, co přijde. Bohu díky aspoň za to. Ale co bude dál, nevím. Zimbabwe mi připadá paralyzovaná. Tady se jen „čeká“, až to udeří. Jak jsem psal, lidi tu jsou tak zvyklí trpět, že to asi hodlají jen pasivně přijmout. Mrazí mě z toho... o. Karel, OMI


Krátké zprávy:

  • na facebokových stránkách PMD najdete novinky, povzbuzení a inspiraci
  • Postní dobu můžete prožít s almužnou na studium domorodých bohoslovců
  • projektem měsíce dubna je domov sv. Leonarda pro dívky na Srí Lance
  • zásobárna nápadů na prožití Velikonoc je pro vás připravena na webu časopisu Duha a jmenuje se Duhový výr
  • pro starší členy klubek, či dokonce samotné vedoucí :-) doporučujeme Křížovou cestu, z Diecézního centra pro mládež
  • Křížová cesta za děti v misiích je ke stažení zde - najdete ji také na facebooku PMD

Z Filipín nám dorazil koronavirový pozdrav.

Naši drazí! Děkujeme vám za sdílení vaší situace. V tomto čase jsme jedna velká Boží rodina a cítíme jednotu v této “svázané” době, spojeni vytrvalou vírou v našeho Pána. Ve službě těm nejzranitelnějším z našich bližních.

Jak víte, staráme se o rodiny z hor nad námi a slumu pod námi. V tuhle dobu jim schází úplně všechno, protože jejich obživa je založena na maličkém výdělku každý týden. Přestože máme zákaz vycházení, poloha našeho kláštera na úpatí hor na kraji města nám umožňuje být jim nablízku – musí projít okolo našeho kláštera, když jdou do lesů na úpatí hor hledat něco k jídlu – jsou to banány, kořínky a jiné plody a ovoce. My přidáváme jako vždy ze zásob rýži, která je základem každého jídla. Tím je v tuhle chvíli rýže s nasekanými banánovými květy a kokosovým mlékem – velmi zdravé a výživné… Díky Bohu za plody země…

Dávejte na sebe pozor a pomozte dětem překonat tuhle dobu strachu a utrpení, dodávejte jim odvahu k dobrému a ať nezapomínají, že nikdo nejsme ostrov. Bůh žehnej nám všem!

Sestra Claudia a celý klášter sester od Piety


V tuto chvíli, kdy se nemůžeme setkat, podat si ruku a tak si vyjádřit svoji blízkost… požádala vedoucí Misijního klubka v Milevsku o. Mikuláše z premonstrátského kláštera, který klubíčko doprovází:

“...zda by pro malé misionáře vymyslel modlitbu, kterou bychom se mohli společně na dálku modlit..." Sdílím ji a šiřte ji dál. Věřím, že tato "jiná" doba nás má zastavit a ukázat, směr kterým máme jít, a v tom nám může pomoci i tato modlitba. Pevné zdraví vám všem přeji. Hanka


Nezapomeňte na Missio magazín - měsíčník, který přináší rozhovory s misionáři, představuje projekty, které díky naší podpoře mohou pomáhat lidem v nouzi, ale také šířit evangelium. Nyní je aktuální květnový díl. V archivu TV Noe naleznete všechny dosavadní díly - tedy i ty, na které jste doposud třeba neměli čas shlédnout.

Související položky

Máte nějaké dotazy? Kontaktujte nás.