Děti
Diecézní centrum pro katechezi

Děti

Máme pro děti tajenky k vyluštění. Nabídky na hry. A užitečné odkazy...
Datum konání akce
13. 3. - 25. 5. 2020
Mimořádná aktivita pro děti

Křížovka na měsíc květen k Panně Marii. Pro 3 správné luštitele máme připravenou krásnou odměnu! Odpovědi zasílejte na katechetky@bcb.cz


Rádi bychom Vám pomohli, v této době, a nabídli možnost shlédnutí animovaného filmu Bůh je s námi. Film po kliknutí najdete zde.

 *Brněnské tiskové misie


Velikonoční prezentace pro děti                  

Diecézní centrum pro katechezi pro vás připravilo prezentaci z obrázků dětí, které namalovaly na velikonoční motivy. Prezentace provede děti, jejich rodiče či prarodiče Svatým týdnem a přiblíží tajemství, která v tomto týdnu prožíváme. 

Zde je prvních pár obrázků z prezentace.  

Prezentace ke stažení na tomto ODKAZE.


Video katecheze pro děti:

Modlitba k Duchu sv. zde 

 


Milé děti!

Chcete se podívat, co pro vás připravila redakce vašeho oblíbeného časopisu Duha? 

Je v něm úplně nové téma a snázvem DUHOVÝ VÝR A DUHOVÁ SOVA. Když kliknete na tento odkaz:   dostanete se na stránky,Moje DUHAkde je pro vás připraveno mnoho pěkných aktivit, nápadů, omalovánek a také jedna pohádka o zlém draku Koroňákovi. 


A tady pro vás máme další pěkný nápad. Koronavirovou kostku lásky.

Tuto kostku si vytiskněte z přílohy vybarvěte a slepte tak, aby z toho byla kostka se kterou můžete házek jako s herní kostkou. (doporučujeme si podlepit papír nejprve čtvrtkou nebo vytisknou na tvrdší papír). Pak každý den házejte kostkou a plňte úkoly, které vám padnou. Zkuste zapojit celou rodinu :-)

 

 

 


Už asi všichni víte, že Česká televize vysílá každý všední den pořad UčíTelka.
Možná ale nevíte, že i rádio Proglas pro vás připravilo speciální program:
Každý všední den zařazuje od 14.30 pohádky. O víkendu přidá k nedělní pohádce ve 14.00 i pohádku v sobotu také od 14.00. Začíná také program katecheze pro školáky 1. stupně základní školy a příprava letošních prvokomunikantů ve spolupráci se sestrami z kongregace sv. Cyrila a Metoděje v Brně, již od středy 18. března vždy od 10 hodin dopoledne.


Nabídka KŘÍŽOVEK Diecézního centra pro katechezi Diecéze českobudějovické:

Pro mladší i starší děti najdete ke stažení Slovo života. Je to věta z evangelia s komentářem. Můžete si ke Slovu života zkusit vyluštit křížovku a tajenku pošlete na adresu: katechetky@bcb.cz. Vylosovaní luštitelé se pak mohou těšit na odměnu. Proto nezapomeňte napsat svoji adresu. Těšíme se na vaše tajenky. 


Příběhy z vrátnice:

Související položky

Máte nějaké dotazy? Kontaktujte nás.