Diecézní centrum pro katechezi
Dospělí

Dospělí

Takže sem s odkazy a zkusme i s upravením pro naše podmínky uspořádat bohoslužbu najděme si podněty pro naši chvilku s Bohem speciálně šitou na míru současné situaci.
Datum konání akce
13. 3. - 25. 5. 2020

Myšlenky na týden


Citát z písma SMS nebo e-mailem

Vira.cz rozesílá každý den krátký citát z Bible. Citát je vybírán z liturgických čtení na příslušný den - která se právě čtou po celém světě.

Text citátu se zobrazuje i na titulní stránce webu Vira.cz vpravo nahoře a můžete si ho nechat denně zdarma posílat i na svůj e-mail. K odběru biblických emailů se stačí zaregistrovat se svou e-mailovou adresou. Text zasíláme jak česky, tak i anglicko - česky... 


Kázání na každý týden

Přinášíme duchovní stravu z různých farností i z jiných diecézí.

*zdroj: YouTube prolidi.online


Boží slovo na každý den
Boží slovo na každý den P. Radka Tichého v době karantény

(nebojte se toho, že je to pro farnost Stodůlky...myslím, že se P. Tichý nebude zlobit, když najde víc shlédnutí, než je počet jeho farníků :-))


Na FB stránkách farnosti Hosín najdete možnosti, jak trávit čas s Pánem. Každý večer je možnost sledovat on-line pobožnost v přímém přenosu z kostela sv. Jana Nepomuckého v Hluboké nad Vltavou.

Facebook - Hosín


Změna forem duchovního života?
Zdá se, že duchovní život je záležitost tak niterná, že ji vnější události nemohou ovlivnit.
Ale po pár dnech víme, že mohou. Jak nepostrádat sílu společných shromáždění, společné modlitby? Jak může snášet samotu křesťan ještě k tomu bez vnitřní posily svátostí, ke kterým je cesta značně ztížena v době omezeného pohybu karantény? A přece....
Objevují se častěji a v popředí pojmy, které dosud byly pronášeny jen šeptem...domácí bohoslužba, odpovědnost každého křesťana za jeho vztah k Bohu a za druhé bratry a sestry v tomto smyslu...
Určitě máme v církvi cennou zkušenost poustevníků, moudrost starců i aktuálně mnoho dobrých pastýřů, kteří přinášejí podněty k rozvoji našeho vztahu k Bohu. A upřímně: Co je v této době to důležité? Z Boha, jeho lásky čerpat sílu, odvahu a naději i pro službu v místě, kde jsme.

Izolace nás vede k jinému prožívání naší duchovní cesty než jsme byli zvyklí. Je to pro nás výzva, abychom podle našich možností využili technologie, které otevírají dveře kostelů a které nám umožňují se spojit v modlitbě nejen mezi námi, ale především s naším Pánem.

Na tomto odkazu budeme průběžně zveřejňovat nabídky na přenosy bohoslužeb a modliteb. Také bychom vás všechny chtěli povzbudit, abyste využili daný čas na hlubší prožívání své duchovné cesty spolu se svými blízkými. Ježíš nám přece slovy evangelia říká: Neboť kde jsou dva nebo tři shromážděni ve jménu mém, tam jsem já uprostřed nich. (Mt 18,20)


Nabídka z rádia Proglas:

Milí přátelé, posílám vám pozdrav a přání pokoje do vašich rodin. Vzhledem k současné situaci dochází v našem pravidelném programu ke změnám. Všechny platí do odvolání. Často se nyní ptáte na aktuální časy bohoslužeb, modliteb a dalších pořadů. Proto uvádím tipy: Každý všední den se můžete na Radiu Proglas připojit ke slavení mše svaté od 18 hodin. Na ni naváže oblíbený cyklus Bible v liturgii. Ve všední den se s 20. hodinou můžete připojit k modlitbě živého růžence za ukončení současné pandemie koronaviru, ke které vybízí čeští i moravští biskupové. Proto ve všední dny dochází k dalším změnám programu: Hlavní zpravodajskou relaci odvysíláme již od 19.00. Večerní zívaček naladíte od 19.15 a pořady z regionálních studií můžete poslouchat od 19.30. Hudební deník Jak se vám líbí nasazujeme od 22 hodin. Každý všední den zařazujeme od 14.30 pohádky. O víkendu přidáme k nedělní pohádce ve 14.00 i pohádku v sobotu také od 14.00. Začíná také program katecheze pro školáky 1. stupně základní školy a příprava letošních prvokomunikantů ve spolupráci se sestrami z kongregace sv. Cyrila a Metoděje v Brně, již od středy 18. března vždy od 10 hodin dopoledne. Relaci TWR proto přesuneme na 11.30. V 18.00 zařazujeme bohoslužbu i každou sobotu. Z tohoto důvodu naladíte sobotní reprízu Všimli jsme si již v 9.00, Zprávy a Zrcadlo týdne v 17.00, v 17.15 Komentář týdne, v 17.25 Folklórní sedmičku. Večerní zíváček začne od 18.45 a hudební týdeník Slyšte, lidé! od 19.00.
V neděli je mše svatá přenášena vždy v 9.00 a v 19.30 hodin.


Nabídky z webu liturgie.cz:
YouTube - Liturgie.cz


Diecézní charita České Budějovice nabízí pomoc. A kdybyste měli zájem o práci dobrovolníka, nebojte se obrátit přímo na ně.


Prof. Martin Weis
- v online živém vysílání na YouTube kanálu farního kostela Nanebevzetí Panny Marie v Dubném na téma

Duchovní portréty osobností českých a světových dějin

27. 5. 2020 - Anežka Česká, aneb princezna řeholnicí
3. 6. 2020 - Anděl z Dachau, mučedník blíženecké lásky

každou středu od 18:00 do 18:30

Vaše náměty či dotazy budou vždy zodpovězeny na konci vysílání.
Neváhejte a pište na e-mail: weis@tf.jcu.cz

Související položky

Máte nějaké dotazy? Kontaktujte nás.