Diecézní centrum pro mládež
Mládež

ENTERcamp a ENTERjunior 2020

Datum konání akce
19. 7. - 31. 7. 2020

Milí přátelé,

v době, kdy je otázka, jak budou vypadat letní tábory obecně, jsme se s tvůrčím týmem zamýšleli, jak naložit s letošním ročníkem ENTERjunioru a ENTERcampu. Nikdo z nás neví, jak se bude situace vyvíjet, ale s ohledem na účastníky, jejich rodiny, plány apod. jsme si zároveň vědomi, že je třeba zaujmout nějaké stanovisko a to i proto, abychom včas vše připravili.

Zvažovali jsme různé aspekty od hodnoty ENTERů pro účastníky přes organizační po praktické záležitosti a dospěli jsme k závěru, že bychom těžko dokázali zaručit takové podmínky, které by po nás byly požadované. Nejde jen o to, jak zvládnout všechna hygienická nařízení, ale i to, že se nám setkávají mladí opravdu z nejrůznějších míst a v době, kdy je hygiena velice důležitá a situace kolem COVID-19 velice citlivá, by stačil jeden přenos a mohl by velice ohrozit celé dílo.

Proto jsme se rozhodli klasickou formu ENTERjunioru i ENTERcampu pro letošek opustit, tedy neuskuteční se v klasické formě na DCŽM Ktiš. 

Protože máme programy rozplánované a protože si myslíme, že pro mnohé jsou ENTERy dost důležité, vymýšlíme jinou formu. Vše je ale ještě v přípravě a proto buďte, prosíme, trpěliví. S tvůrčím týmem na tom pracujeme a budeme vděčni, když nás doprovodíte modlitbou. Na konci května budeme moudřejší a tak se můžete těšit na další informace.

Termíny jsme trošku upravili, mělo by to tak být praktičtější:
ENTERjunior (13 - 15 let) 19. - 24. 7. 2020
ENTERcamp (16 - 23 let) 26. - 31. 7. 2020.

S pozdravem tvůrčí tým, Terezka, Terezka, Janča, Zdíša, Jéňa, Vojta a Roman

Máte nějaké dotazy? Kontaktujte nás.