Diecézní centrum pro seniory
Senioři

Senioři

Datum konání akce
13. 3. - 25. 5. 2020

Citát z písma SMS nebo e-mailem

Vira.cz rozesílá každý den krátký citát z Bible. Citát je vybírán z liturgických čtení na příslušný den - která se právě čtou po celém světě.

Text citátu se zobrazuje i na titulní stránce webu Vira.cz vpravo nahoře a můžete si ho nechat denně zdarma posílat i na svůj e-mail. K odběru biblických emailů se stačí zaregistrovat se svou e-mailovou adresou. Text zasíláme jak česky, tak i anglicko - česky... 


Pozdrav babičkám a dědečkům

Zdravíme Vás, milé babičky a milí dědečci, do domovů pro seniory, pečovatelský domovů a také do vašich domovů! Chceme Vás povzbudit v této době epidemie a přinášíme Vám pásmo písní od otce Tomase van Zavrela a Lenky Krištofové:

všechna videa najdete v odkaze ► ZDE


Slova pro potěchu duše

Diecézní centrum pro seniory Hradec Králové nabízí seniorům a dalším zájemcům zasílání Slov pro potěchu duše na e-mail nebo prostřednictvím SMS.

Cílem aktivity je nabídnout v této nelehké době slova povzbuzení, naděje, radosti a pokoje. Slova jsou určena především seniorům, animátorům seniorů, ale i všem dalším zájemcům.

Zájemci o jejich odběr mohou kontaktovat Diecézní centrum pro seniory na e-mailech dcs@bihk.cz, info@simeon.cz nebo tel. 737 215 328 či 734 435 360. Číst si je mohou rovněž na webu pro aktivní třetí věk www.simeon.cz.


ČT 3 program bude určen nejohroženější skupině - starým lidem, kteří musí kvůli obavě z šíření koronaviru zůstávat doma.

Díky bohatému archivu může ČT nabídnout obsah přesně šitý na míru jejich potřebám, doplněný navíc o informační servis a nově vyráběné magazíny s praktickými radami.

Naladit půjde od pondělí. Vyřiďte to dědečkům a babičkám! A sdílejte.


Diecézní charita České Budějovice nabízí pomoc. A kdybyste měli zájem o práci dobrovolníka,
nebojte se obrátit přímo na ně.  

 

 


 

Související položky

Máte nějaké dotazy? Kontaktujte nás.