Diecézní centrum pro misie a evangelizaci

Misijní občasník předprázdninový

Datum konání akce
30. 6. 2020

Milí přátelé misií!

Červen je v naší diecézi spjatý s oslavami a připomínkou svatého misionáře Jana Nepomuka Neumanna. 19. června si jej můžete připomenout na prachatické pouti spolu s otcem biskupem Posádem. A v předvečer slavnosti se můžete ztišit při večeru Modliteb za misionáře vedeného laiky za doprovodu o. Rafala Kacy.
Farnost Prachatice

Našeho patrona diecéze také zachycuje video Svatý misionář vytvořené z obrázků dětí, doplněné čteným životopisem - pomůcka pro katechety, kterou najdete zde:
Svatý misionář


Povzbuzení a načerpání 

Všichni jsme misionáři (nakl. Paulínky děkujeme :-)) je kniha rozhovorů papeže Františka s pracovníkem agentury Fides (zprávy z misií) na téma našeho vyslání do tohoto světa.
Paulínky

Talita tum - audiorozhovor s misionářkou z našich končin, kterou Boží volání zavedlo do Burundi. 
Děkujeme Jitce Skřičkové do Proglasu :-) 
Audiorozhovor

Životní příběhy s Bohem
Pokračuje přidávání vašich svědectví do rubriky na YouTube kanálu Pastoračního střediska. Nechte se povzbudit třeba Jakubem, že život s Bohem dává smysl:
Život s Bohem


Učení se

V době pandemie jsme měli možná všichni víc času na studium. My jsme spolu s katechety vytvořili pracovní skupinu, v níž jsme chtěli více prozkoumat příčiny chudoby ve světě, problém hladu, integrální ekologie a vytváříme pro vás nové projektové dny na téma Nulový hlad. Při našem studiu jsme mimo jiné používali a užívali si novinářskou práci Lídy, vedoucí Misijního klubka. Zde ochutnávka jejího blogu ze Signálů. Jen tak dál!
Signály

Španělština s misionářkou
V této době pro nás také začala připravovat krátká videa nejen o španělštině Melánka, misionářka v Madridu. Kdo máte chuť, každý čtvrtek nové video odkrývající taje španělštiny i misionářského života :-)
YouTube

Videonávod na výrobu misijního růžence Každý přidal to, co umí. A Martina od Písku umí vyrábět misijní růžence. Aby se tahle dovednost dostala i k těm, kdo Martinu osobně neznají, a touží se to naučit, natočila pro nás video i s malou katechezí :-)
YouTube

 


Misie

Misijní fond Korona I nadále trvá naše prosba, abychom v modlitbě a pomoci zůstali nablízku lidem v misiích. Z Filipín k nám například dorazily uklidňující zprávy, ale Pákistán zoufale volá o pomoc. Země předčasně uvolnila karanténní opatření a to má za následek prudký nástup druhé vlny. To ale neznamená jen riziko onemocnění. Pokud vláda nakonec rozhodne karanténu opět zavést, mnoha lidem hrozí smrt hladem. Misionáři jsou stále lidem nablízku, ale potřebují naše ruce, aby mohli pomáhat s dodávkou potravin.

Nemocnice St. John of Mzuzu Představujeme také projekt měsíce června, kterým je podpora střediska Milosrdných bratří v malawijském Mzuzu. To poskytuje ojedinělé služby pro děti a rodiny dětí s hendikepem. viz příloha


Pozvánka

Z mnoha plánovaných akcí se v této době uskutečňuje nemnoho. Setkání přátel časopisu Duha a PMD 22. srpna v Putimi si do diářů napsat můžete! Přijměte pozvání na společný den na putimské faře, slavení mše svaté s otcem biskupem Pavlem Posádem, hraní, putimskou ZOO, oběd od tatínka otce Cyrila, představení rodiny Strašákových, prostě společný čas.

Soubory ke stažení

Máte nějaké dotazy? Kontaktujte nás.