Diecézní centrum pro misie a evangelizaci

Španělština s misionářkou "Hola amigos"

Lektorka Melánie žije ve španělském Madridu v komunitě misionářek oblátek. Šest sester žije společně ve velkém bytě a každá přes den vykonává svoji profesi. Najdete zde lékařky, pracovnice biskupství i učitelku náboženství. Novicky – nově příchozí do komunity – věnují svůj čas studiu a pomoci ve farnosti a tam, kde je potřeba.
Datum konání akce
30. 9. 2020

Desetiminutové lekce španělštiny, které najdete na YouTube kanále Pastoračního střediska ČB, mají dva cíle – pootevřít dveře cizího jazyka a dát nahlédnout do života misionářek. Jak se dozvíme v prvních lekcích, španělština je po čínštině druhým nejrozšířenějším jazykem, tedy stojí za to se pokusit naučit alespoň základy. Melánin příběh ukazuje, že znalost jazyka umožní navazovat nová přátelství, a pro ni samotnou znamená osvojení jazyka nutnost pro život v komunitě v cizí zemi.

V průběhu lekcí doprovází studenty další misionář bl. Mario Borzaga, jehož poznámky ze zachovaného deníku z jeho misie v Laosu nás povzbuzují v pokračování, i když se na cestě zrovna nedaří. Lekce se neodehrávají pouze před tabulí se španělskou abecedou a magnetickými smajlíky, ale máme možnost nahlédnout i do komunitního života slavení, běžného denního chodu i společného odpočinku na výletech. A trvá pozvánka k bližšímu seznámení se životem misionářek.

Po prázdninové odmlce začínají pravidelné čtvrteční desetiminutové lekce s misionářkou Melánií opět od 10. září na YouTube kanálu Pastoračního střediska ČB. Těšíme se na vás!

Máte nějaké dotazy? Kontaktujte nás.