Děti
Diecézní centrum pro katechezi

Virtuální příprava dětí na 1. svaté přijímání a na svátost smíření

Na pastoračním YouTube kanálu YouTubeProlidi.online postupně zveřejňujeme lekce z přípravy na svátosti eucharistie a smíření podle metodiky, kterou připravila Mgr. Ludmila Veselá.
Datum konání akce
14. 9. 2021 (11:08 - 11:40)

Virtuální příprava dětí na 1. svaté přijímání a na 1. svátost smíření.

V mnohých farnostech se na začátku nového školního roku začaly nejen setkávání dětí ve společenstvích nebo výuka náboženství, ale také příprava prvokomunikantů.

Jenže přišla druhá vlna pandemie a školy a fary musely být opět zavřené. Jak tedy pokračovat v přípravě?

Aby příprava neustala, přišlo Pastorační středisko s pomocnou rukou, a to s nabídkou lekcí, na které se děti spolu s (pra)rodičemi mohou podívat na YouTubeProlidi.online. V sekci nazvanou Příprava na 1. sv. přijímání a zpověď naleznou postupně se rozrůstající počet videí, které vybízí k přemýšlení a povídání o tématech, které jsou součástí program příprav dětí na přijetí svátostí. Tyto lekce nechtějí být náhradou příprav dětí s knězem nebo s katechety, ale pouze doplňující nabídkou. Děti budou více připravené na řádnou přípravu a navíc se (pra)rodiče s dětmi mohou sdílet o důležitých tématech a tím naplnit svůj slib, který učinili při svatbě a křtu dítěte, že ho vychovají ve víře. Lekce jsou připravené tak, aby se i po pandemickému stavu nouze, kdy opět začne řádná příprava, mohli použít jako podpůrný materiál.

Lekce budou zveřejňovány postupně a vycházejí z metodiky, kterou připravila Mgr. Ludmila Veselá. Mgr. Martina Fürstová vede jednotlivé lekce a dětem také připravuje jednoduché testy k opakování hlavního tématu každé lekce. Za správné odpovědi na otázky v testu ke každé lekci  a jejich zaslání na adresu katechetky@bcb.cz dětem pošleme drobnou odměnu. Proto prosím nejen lekce propagujte, ale nezapomeňte dětem připomenout, aby poslaly i svou zpáteční adresu. Za to by mohli získat bodové hodnocení při řádné přípravě.

Pracovní list k 13. lekci zde

 

 

 

Související položky

Máte nějaké dotazy? Kontaktujte nás.