Diecézní centrum pro rodinu

Rodina Amoris laetitia

Papež František vyhlásil zvláštní rok „Rodina Amoris laetitia“ a my bychom tímto projektem rádi přispěli k prožívání tohoto roku, který začíná 19. březnem 2021.
Datum konání akce
19. 3. - 31. 8. 2021

Série podcastů s četbou na pokračování k příležitosti Roku rodin

V tomto podcastu nabízíme články 8 až 13 z 1 kapitoly zvané "Ve světle slova" a podtitulem "Ty a Tvoje nevěsta".

Pořady o křesťanské výchově dětí jako příprava na Rok rodin na YoutubeProlidi.online  


 

 Pastorační středisko při Biskupství českobudějovickém zahájilo podcastovou sérii audionahrávek o křesťanské výchově dětí. Papež František vyhlásil zvláštní rok „Rodina Amoris laetitia“ a my bychom tímto projektem rádi přispěli k prožívání tohoto roku, který začíná 19. březnem 2021. Náročné období, ve kterém jsme  většinu měsíců roku 2020 museli žít, a které v novém roce pokračuje, odhalilo, jak důležitá je rodina. Za prvé jako bezpečné zázemí pro děti, ale za druhé také jako domácí církev, kterou Svatý otec nazývá „rodinou rodin“. Právě v rodině roste naše víra.

 Sérií audionahrávek se snaží Pastorační středisko být nápomocné rodičům při výchově dětí ve víře. Snažili jsme se shromažďovat nejrůznější texty, které nízkoprahovým způsobem osvětlují vnitřní život dítěte a jeho chování v průběhu jeho života a nabízí praktické tipy. Projekt zahrnuje i témata týkající se duchovního života a růstu dítěte, ale protože se také vnímá jako pre-evangelizační projekt, je jeho záměrem být obsahově přijatelný i pro nepraktikující nebo vlažné křesťany, ba dokonce pro ty, které se nehlásí k žádnému vyznání.

 Každý den vychází v sekci „Rodina“ jedna nová audio nahrávka na YouTubeProlidi.online, která se zaobírá určitým tématem. Pastorační středisko zároveň připravuje další materiály vycházející z podkladů z Vatikánu  jako pomoc při prožívání Roku rodin a k šíření pravdivého křesťanského učení o rodině v současné době.

 

Máte nějaké dotazy? Kontaktujte nás.