Děti
Diecézní centrum pro rodinu
Dospělí
Mládež
Senioři

Týden pro rodinu 2024

Štěstí rodiny nejsou osamocené šediny. Diecézní centrum pro rodinu se připojí k 16. Týdnu pro rodinu 2024.
Datum konání akce
13. 5. - 19. 5. 2024

Štěstí rodiny nejsou osamocené šediny
Diecézní  centrum pro rodinu se připojí k 16. Týdnu pro rodinu 2024

Rodinný svaz ČR vyhlašuje 16. ročník Týdne pro rodinu ve dnech 13. - 19. května 2024

Osamělost uprostřed bezpočtu virtuálních možností. Jak je to možné? Rezignovali jsme na lidskou blízkost, nebo naopak se bez přátelského setkání, povzbuzení, poplácání po ramenou a dobrého slova nemůžeme obejít?

Letošní 16. ročník Týdne pro rodinu chce heslem Štěstí rodiny nejsou osamocené šediny poukázat na důležitost blízkosti a bolestný nárůst osamělosti především seniorů spojené s vyloučením, pádem do izolace až ubližováním si. Jaká je cesta ven?

Vnímáme, že přezaměstnanost je soudobým rysem moderní společnosti. Nedostatek času pro důležité skutečnosti vytváří osamělé, křehké osobnosti, které s rysem nízkého sebevědomí a postradatelnosti, sahají v extrémních případech po ostrých předmětech, kterými by „přehlušili“ vnitřní bolest nedůležitosti.

Podobně jako tíží samota mladé lidi, navzdory přehršli „lajků“, na seniory dopadá nezájem rodiny a vyčlenění ze společnosti, která se jim vzdaluje digitálním tryskem.

Je možné nebýt sám? Čeká mě někde někdo? Stojím (ještě vůbec) za to?

Nabídněme si blízkost, zájem, zvednutí sluchátka a nejlépe celého sebe a zajděme, navštivme nebo zavolejme, podnikněme něco spolu.

Projevme jeden drobný krok k tomu druhému. Jaké jsou ty naše hřivny a talenty, které můžeme ostatním nabídnout? Propojme se mezigeneračně a buďme si vzájemně darem.

Nabízíme plakát a dva typy pracovních listů - pro děti a mládež a druhý pro dříve narozené.

Plakát a pracovní listy ke stažení na www.tydenprorodinu.cz nebo níže. 

#týdenprorodinu #komiseseniorů #mezigeneračnísetkávání #pořádtomácenu #nepatřímedostaréhoželeza

 

Máte nějaké dotazy? Kontaktujte nás.