Akce a novinky pro děti
Diecéze žije a každému z vás má co nabídnout. Prohlédněte si akce a aktuality které vás zajímají

Novinky a dění pro děti

12. 9. 2023
Děti
Jak se Doba stvoření slaví nejen v ČR
Již dvanáctým dnem probíhají celosvětové oslavy Doby stvoření, kdy se křesťané nejrůznějších tradic shromažďují k modlitbě za stvoření a společně jednají v jeho prospěch. Podrobnější informace včetně letošního Průvodce slavením najdete na https://www.zitlaudatosi.cz/index.php/slaveni/. Doba stvoření je nově vznikající liturgická doba, která se poprvé začala slavit v roce 2000 v Austrálii, slavení se rychle rozšířilo do Evropy, v roce 2007 se k němu přihlásila Světová rada církví a od roku 2019 její slavení naléhavě doporučuje papež František. Jak to udělat se učíme společně. Pro povzbuzení a inspiraci vám přinášíme zprávy o tom, jak se Doba stvoření slaví v České republice a jinde.
10. 7. 2023
Diecézní centrum pro katechezi
Letní tábor v Soběnově
Letní tábor v Soběnově s názvem "Na konci světa" už začal. Denně vám budeme přinášet fotoreportáž.
15. 6. 2023
Děti
Po stopách kněze Petra z Prahy do Orvieta 2023 na Kaplicku
21. 5. 2023
Diecézní centrum pro katechezi
Nový pastorační občasník Mikuláš na září a říjen
Pastorační občasník Mikuláš z Pastoračního střediska Biskupství českobudějovického vám přináší na jednom místě akce, nabídky materiálů, knih apod., které jsme sami iniciovali, anebo zaznamenali v naší diecézi i mimo ni.
23. 1. 2023
Diecézní centrum pro katechezi
Nové programy nejen pro misijní klubka
Zde si můžete stáhnout programy pro misijní klubka na měsíc leden. 1. setkání je prohloubení podobenství o farizeovi a celníkovi a 2. setkání je zaměřené na obrácení sv. Pavla.