Hosín - o místě

Omlouváme se, ale vzhledem k tomu, že se toto středisko nyní využívá k ubytování uprchlických rodin, není k dispozici k pronájmu. Další prostory pro ubytování v diecézi najdete zde

Pastorační ubytovací zařízení Hosín se nachází nedaleko Českých Budějovic. Areál se nachází přímo vedle novorománského kostela. Ubytovna se nachází v bývalé sýpce; kuchyň a jídelna se nachází v přízemí bývalé fary. V současné době připravujeme rekonstrukci sociálního zařízení ubytovny, až budeme mít dostatek finančních prostředků. Postupně se obnovuje veškeré vybavení, aby se časem zmodernizoval celý objekt.

V prostoru areálu je velký dvůr s možností parkování. Kromě toho je součástí areálu velká zahrada s možností táboráků u ohniště a stanového tábora. K němu je pak potřeba samostatně přiobjednat mobilní toalety. Do budoucna plánujeme dva venkovní altány.

K nám přijíždí děti, mladí lidé, rodiny, aby zde společně trávili volný čas, prohlubovali vztahy mezi sebou, trochu sportovali a v neposlední řadě se i něco přiučili. Mezi návštěvníky zařízení patří také zájmové skupiny a spolky, které připravují duchovní obnovy nebo vzdělávací víkendy. V současné době je v plánu zrekonstruovat další stál. 

Hosín je základnou Školy křesťanského života a evangelizace, která zde řadu víkendů pořádá svoje akce.

Zde naleznete propagační web s dronovým pohledem na areál a dlouhodobým investičním záměrem našeho areálu, který se průběžně proměňuje dle aktuálních možností financování: mounthosin.cz 

Nabízíme tuto kapacitu:

Ubytovna-přízemí: sál s fotbálkem, malá kuchyňka s ledničkou a varnou konvicí a barem, sociální zařízení (1 sprcha, 1 záchod a 2 umyvadla pro kluky a 1 sprcha, 1 záchod a 2 umyvadla pro holky). Prostor je vytápěný plynem.
Ubytovna-1. patro: 2 místnosti po 8 postelí (palandy), v každé místnosti se nachází také stůl s 4 židlemi a skříň. Kapacita se dá navýšit matracemi. Místnosti jsou vytápěné plynem
Ubytovna-2. patro: 2 jednolůžkové pokoje, každý vybaven pracovním stolem, 1 postelí a 1 skříní; 1 místnost s 5 lůžky, 1 stolem s 4 židlemi a skříní. Prostory v 2. patře nejsou vytápěné.
Hlavní budova: plně vybavená jídelna a kuchyň (profesionální sporák na propan butan; mikrovlnka, 2 malé ledničky, 2 velké ledničky, 1 mrazák, nádobí a příbory (konvektomat a profi pánev jsou k dispozici jen pro profesionální kuchaře). Přes sklad je možné vstoupit do velké zahrady. K dispozici je 10 pivních setů.

Celková kapacita uvnitř: 23 osob na postelích (zbytek na matracích).

Celková kapacita venku: 20 stanů (na vlastní náklady zajistit mobilní záchody a umyvárny)

Příspěvek na celý objekt - osoba/noc (se spacákem):

Dospělí - 300 Kč
Studenti a děti od 15 let – 250 Kč
Děti 4-14 let – 200 Kč
Děti do 4 let -  zdarma
Stan – 150 Kč

Máte nějaké dotazy? Kontaktujte nás.