Dospělí

Takže sem s odkazy a zkusme i s upravením pro naše podmínky uspořádat bohoslužbu
najděme si podněty pro naši chvilku s Bohem speciálně šitou na míru současné situaci.

(dole v textu je i pro rodiny se školními dětmi, ale věříme, že tvůrčím způsobem a za pomoci dětí ji uspořádáte pro jakýkoli věk a proč ne také ve všední den, když to bude třeba?)..


On-line přenosy bohoslužeb

www.mseonline.cz

www.clovekavira.cz

www.tvnoe.cz


  • Boží slovo na každý den

(nebojte se toho, že je to pro farnost Stodůlky...myslím, že se P. Tichý nebude zlobit, když najde víc shlédnutí, než je počet jeho farníků :-))


  • Na FB stránkách farnosti Hluboká nad Vltavou najdete možnosti, jak trávit s Pánem čas karantény. Každý večer je možnost sledovat on-line pobožnost v přímém přenosu z kostela sv. Jana Nepomuckého.
 

Mše sv. on-line a modlitby z farnosti Hluboká nad Vltavou můžete sledovat na tomto odkazu: 

 

 


  • Vodňanská farnost z Českobudějovické diecéze

Cyklus, aby se z neděle beze mše sv. nestala druhá sobota!
Výklad Božího slova od P. Josefa Prokeše. Stačí jen kliknout.Změna forem duchovního života?
Zdá se, že duchovní život je záležitost tak niterná, že ji vnější události nemohou ovlivnit.
Ale po pár dnech víme, že mohou. Jak nepostrádat sílu společných shromáždění, společné modlitby? Jak může snášet samotu křesťan ještě k tomu bez vnitřní posily svátostí, ke kterým je cesta značně ztížena v době omezeného pohybu karantény? A přece....
Objevují se častěji a v popředí pojmy, které dosud byly pronášeny jen šeptem...domácí bohoslužba, odpovědnost každého křesťana za jeho vztah k Bohu a za druhé bratry a sestry v tomto smyslu...
Určitě máme v církvi cennou zkušenost poustevníků, moudrost starců i aktuálně mnoho dobrých pastýřů, kteří přinášejí podněty k rozvoji našeho vztahu k Bohu. A upřímně: Co je v této době to důležité? Z Boha, jeho lásky čerpat sílu, odvahu a naději i pro službu v místě, kde jsme.

Izolace nás vede k jinému prožívání naší duchovní cesty než jsme byli zvyklí. Je to pro nás výzva, abychom podle našich možností využili technologie, které otevírají dveře kostelů a které nám umožňují se spojit v modlitbě nejen mezi námi, ale především s naším Pánem.

Na tomto odkazu budeme průběžně zveřejňovat nabídky na přenosy bohoslužeb a modliteb. Také bychom vás všechny chtěli povzbudit, abyste využili daný čas na hlubší prožívání své duchovné cesty spolu se svými blízkými. Ježíš nám přece slovy evangelia říká: Neboť kde jsou dva nebo tři shromážděni ve jménu mém, tam jsem já uprostřed nich. (Mt 18,20)


Duchovní krizová pomoc po telefonu - Církev.cz
ČBK reaguje na tuto mimořádnou situaci a nabízí věřícím duchovní pomoc na telefonu po celé České republice. Na kněze, kteří se dali k dispozici na výzvu svých biskupů a jsou ochotni vykonávat tuto službu, se mohou obrátit všichni, kteří v době pandemie potřebují podporu nebo povzbuzení.

 Duchovní krizová pomoc po telefonu


Nabídka z rádia Proglas:

Milí přátelé, posílám vám pozdrav a přání pokoje do vašich rodin. Vzhledem k současné situaci dochází v našem pravidelném programu ke změnám. Všechny platí do odvolání. Často se nyní ptáte na aktuální časy bohoslužeb, modliteb a dalších pořadů. Proto uvádím tipy: Každý všední den se můžete na Radiu Proglas připojit ke slavení mše svaté od 18 hodin. Na ni naváže oblíbený cyklus Bible v liturgii. Ve všední den se s 20. hodinou můžete připojit k modlitbě živého růžence za ukončení současné pandemie koronaviru, ke které vybízí čeští i moravští biskupové. Proto ve všední dny dochází k dalším změnám programu: Hlavní zpravodajskou relaci odvysíláme již od 19.00. Večerní zívaček naladíte od 19.15 a pořady z regionálních studií můžete poslouchat od 19.30. Hudební deník Jak se vám líbí nasazujeme od 22 hodin. Každý všední den zařazujeme od 14.30 pohádky. O víkendu přidáme k nedělní pohádce ve 14.00 i pohádku v sobotu také od 14.00. Začíná také program katecheze pro školáky 1. stupně základní školy a příprava letošních prvokomunikantů ve spolupráci se sestrami z kongregace sv. Cyrila a Metoděje v Brně, již od středy 18. března vždy od 10 hodin dopoledne. Relaci TWR proto přesuneme na 11.30. V 18.00 zařazujeme bohoslužbu i každou sobotu. Z tohoto důvodu naladíte sobotní reprízu Všimli jsme si již v 9.00, Zprávy a Zrcadlo týdne v 17.00, v 17.15 Komentář týdne, v 17.25 Folklórní sedmičku. Večerní zíváček začne od 18.45 a hudební týdeník Slyšte, lidé! od 19.00.

V neděli je mše svatá přenášena vždy v 9.00 a v 19.30 hodin.


Nabídky z webu liturgie.cz:


Diecézní charita České Budějovice nabízí pomoc. A kdybyste měli zájem o práci dobrovolníka, nebojte se obrátit přímo na ně.


Prof. Martin Weis

- v online živém vysílání na You Tube kanálu farního kostela Nanebevzetí Panny Marie v Dubném na téma

Duchovní portréty osobností českých a světových dějin

každou středu od 18:00 do 18:30

25. 3. 2020    Král, který z boje neutíká  

1. 4. 2020      Hildegarda z Bingenu

8. 4. 2020      Boží rytíř Jan Žižka

Vaše náměty či dotazy budou vždy zodpovězeny na konci vysílání.

Neváhejte a pište na e-mail: weis@tf.jcu.cz


 

Máte nějaké dotazy? Kontaktujte nás.