Misijní koláč

Významným zdrojem financí pro Papežské misijní dílo dětí jsou tradiční dobročinné aktivity PMD. Uspořádat je lze v rámci farnosti, školy, společenství… a s velkým zaujetím a malými náklady podpořit záchranu dětí v misijních zemích. Tvořte, pečte, kreslete, nabízejte a šetřete s námi.

Misijní koláč® a Misijní štrúdlování®

Jsou zábavnou a atraktivní formou pomoci chudým, kdy dobrovolníci napečou koláče, záviny a jiné sladké či slané dobroty, které pak nabízejí formou pohoštění nebo připravených balíčků za dobrovolný dar s prosbou o pomoc misiím. Do této akce je vhodné zapojit celé společenství – klubko, farnost, třídu…

Pro pořádání Misijního koláče® je vhodná 4. neděle postní „Laetare“ – neděle radosti. Nemusí se péci pouze koláče. Podle potřeby lze případně zvolit i jiný termín akce, např. období před Misijní nedělí. Misijní štrúdlování® lze uspořádat kdykoliv během roku.

Prostředky vybrané za Misijní koláč® posílejte na číslo účtu 72540444/2700 s variabilním symbolem 840.

Misijní štrúdlování® má variabilní symbol 141.

Obě tyto aktivity podporují výživové projekty PMD. Malí i velcí misionáři jsou při přípravě a nabídce misijních štrúdlů vynalézaví, a tak můžeme pro Vaši inspiraci nabídnout několik receptů zpracovaných v krátkých videích nebo reportážních zpráv z proběhlých akcí, které najdete na Youtube kanále MissioCZ.

Máte nějaké dotazy? Kontaktujte nás.