Akce a novinky pro mládež
Diecéze žije a každému z vás má co nabídnout. Prohlédněte si akce a aktuality které vás zajímají

Novinky a dění pro mládež

9. 2. 2024
Farnost
Čas ztišení od Popeleční středy
Od Popeleční středy můžete opět denně využít texty rozjímání na evangelia od kněží a jáhnů naší českobudějovické diecéze.
15. 1. 2024
Pastorační středisko
Rok modlitby jsme odstartovali poutí v Dobré Vodě
Tento víkend jsme v Českobudějovické diecézi zahájili papežem vyhlášený Rok modlitby, jako přípravu na Jubilejní rok 2025, poutí v kostele Panny Marie Bolestné na Dobré Vodě u Českých Budějovic.
15. 12. 2023
Pastorační středisko
Čas ztišení ke stažení - texty rozjímání od duchovních naší diecéze
Zde si můžete přečíst i stáhnout texty k rozjímání a také si je můžete poslechnout na našem kanálu YouTube "Prolidi.online".
20. 11. 2023
Mládež
Týden modliteb za mládež 2023
Od 19. do 25. listopadu 2023 probíhá Týden modliteb za mládež. Církev se zvláště v těchto dnech modlí za mladé lidi, protože jsou velmi důležití a tvoří její živou součást. Tento týden je také přípravou na slavnost Krista Krále, která je 38. Světovým dnem mládeže.
12. 9. 2023
Děti
Jak se Doba stvoření slaví nejen v ČR
Již dvanáctým dnem probíhají celosvětové oslavy Doby stvoření, kdy se křesťané nejrůznějších tradic shromažďují k modlitbě za stvoření a společně jednají v jeho prospěch. Podrobnější informace včetně letošního Průvodce slavením najdete na https://www.zitlaudatosi.cz/index.php/slaveni/. Doba stvoření je nově vznikající liturgická doba, která se poprvé začala slavit v roce 2000 v Austrálii, slavení se rychle rozšířilo do Evropy, v roce 2007 se k němu přihlásila Světová rada církví a od roku 2019 její slavení naléhavě doporučuje papež František. Jak to udělat se učíme společně. Pro povzbuzení a inspiraci vám přinášíme zprávy o tom, jak se Doba stvoření slaví v České republice a jinde.