Dospělí
Pastorační středisko
Senioři

Letní hudební a zábavný program pro domovy důchodců

Téměř na konci letošních prázdnin se uskutečnilo velmi příjemné letní hudební a zábavné pásmo v domovech důchodců napříč celou naší diecézí.

Diecézní centrum pro seniory při Biskupství českobudějovickém provozuje web besedyproseniory.cz, na kterém nabízí nejrůznější aktivity pro domovy důchodců, domovy s pečovatelskou službou a kluby seniorů.

V rámci této aktivity se v létě od 19. do 22. srpna 2019 konal letní hudební a zábavný program s názvem "Podnikatel knězem, Holanďan Čechem". S besedou byly navštíveny v průběhu celého týdne domovy důchodců v Bechyni, v Českých Budějovicích v Alzheimer centru a v DpS Máj, na Hluboké nad Vltavou, v Prachaticích, v DD a DpS v Sušici a ve Veselí nad Lužnicí. Hudební program zaštiťovalo kytarové duo AMDG, ve kterém účinkovali Lenka Krištofová a kněz Tomas van Zavrel. Postupně se za doprovodu písní rozkryl zajímavý život tohoto faráře z Hluboké na Vltavou. Vyprávěl o své druhé konverzi, o tom jak ho Bůh hledal a jak on sám hledal Boha, jak objevil své povolání ke kněžství, které ho učinilo dokonale šťastným, i když to pro něho byla a je velmi náročná cesta.

Program byl sponzorovám společností Globus v rámci projektu 'Globus lepší svět'.

Máte nějaké dotazy? Kontaktujte nás.