Diecézní centrum pro misie a evangelizaci

Jeden dárek navíc

Adventní trh na Náměstí Přemysla Otakara II se na 2. neděli adventní 8. prosince 2019 rozrostl ještě o jeden stánek, kde děti pomáhaly dětem.

Jeden dárek navíc

Většině dětí se v předvánočním čase honí hlavou představy dárků, které by chtěly najít pod stromečkem. To se rozhodly trochu pozměnit paní učitelky a katechetky, které se s dětmi zapojily do pomoci dětem, které takové štěstí, že by pod stromečkem něco našly, nemají.

Papežská misijní díla v adventu tradičně zveřejňují jeden z mnoha projektů na pomoc opuštěným dětem. V letošním roce je to prosba křesťanských komunit z Jižního Súdánu, které pomáhají vysídleným dětem. Ty se svými rodinami nebo už bez nich musely kvůli občanské válce nebo suchu opustit své domovy a žijí sice v bezpečí, ale bez větší pomoci v jiné části země.

Jeden dárek navíc je jednoduchá myšlenka, kterou Pastorační středisko v Českých Budějovicích zprostředkovalo školám a skupinám dětí. Jak? Nabídkou podpořit děti, aby darovaly jednu ze svých hraček. A poté, když se kancelář střediska zaplnila taškami, pytli a krabicemi s darovanými hračkami, mohl být uskutečněn poslední krok.

V rámci čekobudějovického nedělního adventního trhu mohli návštěvníci najít také stánek s nejrůznějšími plyšáky, auty, stavebnicemi a dalšími hračkami a za dobrovolný příspěvek si jakoukoli věc odnést a udělat tak dvojitou radost. Těm, které obdarují, i dětem, kterým finanční dar pomůže. Z darů, které se z České republiky v tomto adventu sejdou, bude pro téměř tisícovku jihosúdánských dětí zajištěno vyučování a dvě jídla denně.

Zvláštní poděkování za pomoc a vedení dětí k pomoci druhým patří CMŠ Lipenská, CZŠ Rudolfovská, CZŠ Orbis Pictus, ZŠ Jistebnice, Misijnímu klubku v Klokotech a v neposlední řadě dobrovolníkům z hnutí Fokoláre a  ze společenství mládeže na Hosíně.

Máte nějaké dotazy? Kontaktujte nás.