Děti
Pastorační středisko

Na Hosíně se svatou Anežkou

O víkendu na první neděli adventní se sjelo 14 dětí z vikariátů České Budějovice-město a České Budějovice-venkov na Hosín, aby se společně seznámily s velkou českou světicí. Kromě toho si zahrály hry, tvořily, a hlavně prožili společenství malých křesťanů. "Já jsem chtěl přijet, abych se naučil mít rád druhé lidi" říká malý Ondra.

V pátek na večer si děti vyrobily malé lampionky, s kterými se zapojily do zdejšího lampionového průvodu, na jehož konci viděly slavnostní rozsvícení první adventní svíce u hosínského kostela. První adventní večer zakončily modlitbou ke svaté Anežce, která také slavila advent. Na její počest zapalovaly svíčky a vytvořily společné hořící srdce. Přály si, aby i jejich srdce hořelo pro Ježíše, jako to Anežčino.

V sobotu se vydaly pěšky na autobus a jely navštívit dvě výstavy – o sv. Anežce a o Vánocích v Jihočeském muzeu. „Děti si vyzkoušely řemeslnou práci svých prababiček a pradědečků“, vypráví Ludmila Veselá, která za Pastorační středisko vedla duchovní obnovu. Po dobrém obědě se děti zapojily do workshopu o svaté Anežce.  "Taky bych chtěla být princeznou, princeznou bohatou a svatou", nadšeně prohlásila Elenka. „Kromě toho, že se něco naučily, si také hrály a zažily hodně legrace“, doplnila Ludmila Veselá. Po náročném dni si děti mohly uvědomit čas, kdy se připravují na Vánoce, a zároveň si odpočinout u pohádky Anděl Páně. "Tento film se mi moc líbí", praví Kačenka.

Na závěr celého setkání se děti připojily ke slavení nedělní mše svaté, při které se místní farář otec Tomas van Zavrel intenzivně věnoval dětem, a tak jim přiblížil vstup do adventní doby. Ještě, než se rozjely domů, už se hlásily, že za rok přijedou zas.

Máte nějaké dotazy? Kontaktujte nás.