Diecézní centrum pro mládež
Mládež

Silvestr 2019 na Hosíně

Téměř 30 mladých lidí přijelo slavit Silvestr na Hosín

30. prosince přijelo na Hosín téměř 30 mladých lidí ze všech koutů diecéze, aby ve společenství prožili Silvestr s Bohem. Zahájení proběhlo společnou večeří. Všichni mohli ochutnat různé dobroty, které každý mohl přinést. Následovaly seznamovací hry, při kterých bylo mnoho příležitostí poznat nové lidi. V závěru večera proběhla krátká katecheze od otce Tomase van Zavrela. Nechyběl ani prostor pro rozímání a zamyšlení nad uplynulým rokem. Během večerních chval mladí odevzdali Panu rok, který právě končil.

Silvestrovské ráno bylo zahájeno společnou modlitbou a snídaní, po které začala promluva Petry Pletánkové na téma Jak dávat věci důležité na první místo. „Bylo to moc zajímavé. Dozvěděla jsme se například, že existují kvadranty, ve kterých člověk více či méně setrvává, a jak se z nich vymanit,“ říká účastnice Barbora Korčaková: „Při dopolední venkovní zážitkové hře jsme se všichni dobře bavili.“ Odpoledne bylo věnované přípravám na slavnostní večer. Bylo to společné dílo, a tak někteří chystali slavnostní večeři, další se zapojili do nácviku scének, výzdoby či nácviku hudebního doprovodu bohoslužby.

Večerní mší svatou pak vypuklo silvestrovské  radování. „Poslední dvě hodiny roku jsme v kostele chválili Pána,“ říká účastník Cyril Fürst, „ a o půlnoci nás Petra zavedla na kouzelný kopec  Račičák, kde jsme při ohňostroji a slavnostním přípitkem vstoupili do Nového roku.“ 

Máte nějaké dotazy? Kontaktujte nás.