Diecézní centrum pro mládež
Dospělí
Mládež

In víkend pro holky v Prachaticích

Dívky na In víkendu. Celkem 15 účastnic se sešlo v klášteře Milosrdných sester sv. Karla Boromejského v Prachaticích. Přijížděli z různých koutů diecéze, aby společně prožili čas strávený s Bohem ve společenství dívek od 13 – 18 let.

 „Víkendové setkání začalo v pátek 12. 6. 2020 společnou večeří, po které se konaly seznamovací aktivity a diskuzní skupiny,“ oznamuje Petra Pletánková, která je koordinátorkou mládeže v diecézi a dodává: „Každý měl možnost seznámit se s lidmi, které ještě neznal. V průběhu večera proběhla přednáška od Mgr. Markéty Pavelkové na téma Sebepoznání. Večer byl zakončen promítáním filmu Dlouhá cesta. ,,Na konci filmu si mnoho z nás pobrečelo, ale byl to nádherný film, který poukazoval na to, že není důležité být přijímaná prostředím, které si nás nezaslouží, ale nejdůležitější je vědět, co samy chceme a jít za tím, v co věříme. " říká Sára Matznerová.

Během soboty se konala přednáška na téma Mezi námi ženami od Mgr. Markéty Pavelkové, během které se dívky mohly zeptat na otázky, které je ze života žen, či mužů zajímají. Přednášky každému mnoho přinesly a tak byla možnost se zamyslet během procházky nad svým životem a tím, co bychom chtěly změnit. Následně si dívky napsaly dopis, který dostanou příští rok na In víkendu. Během odpoledne probíhaly různé workshopy, jako třeba rychlokurz kosmetiky a účesů. Jedním z workshopů bylo také focení fotorománu  s fotografem do křesťanského časopisu In!. Snažili jsme se In víkend pro dívky učinit interaktivní, aby si každá z nás něco našla. Večer sloužil mši svatou otec Rafael Kaca, který je misionář z Polska. Vtipným i vážným způsobem nám pověděl své svědectví s Bohem o Boží přítomnosti v jeho životě. Víkend skončil nedělní mší svatou v kostele sv. Petra a Pavla. Po úklidu jsme se posilněni Pánem a společenstvím mladých lidí vrátily spokojené a nabyté do svých domovů a rodin.  

 

Máte nějaké dotazy? Kontaktujte nás.