Děti
Diecézní centrum pro misie a evangelizaci
Dospělí
Mládež
Pastorační středisko
Senioři

Výstava "Boží doteky Šumavy" oslovila mnoho lidí

Od 24. srpna do 6. září mohli obyvatelé i návštěvníci města České Budějovice navštívit 10 místních lokalit, aby si prohlédli velkoformátové fotografie v rámci výstavy „Boží doteky Šumavy“.

Mohli tak zároveň objevovat zajímavosti a architektonické či kulturní skvosty na těchto místech: Jihočeské muzeum, Jihočeská vědecká knihovna, Krajský úřad, Diecézní charita, Fér café, klášter Obětování Panny Marie, kostel sv. Vojtěcha, kostel sv. Jana Nepomuckého, katedrála sv. Mikuláše a Teologická fakulta. Na každém místě byly letáčky s mapkou všech míst, kde obrazy byly umístěny, a tak lidé mohli obejít všechna místa a poznat všechny fotografie, na kterých fotograf Petr Moravec zachytil krásu a jedinečnost Šumavy.

Z mnoha kladných ohlasů lze říct, že fotografie byly opravdu krásné a vybízely tak k úžasu nad přírodou a mnohdy i k rozjímání. Výstava se vztahovala ke „Světovému dni modliteb za péči o stvoření“ 1. září, zaměřenému na péči o životní prostředí. Akci obohatily dva koncerty: Chvála stvoření v kostele sv. Jana Nep. 17. srpna od Dua AMDG a koncert smyčcového kvarteta PeZet 30. srpna.

Tato akce se konala v rámci projektu Křesťanské Povltaví - České Budějovice - 2020, který je spolufinancován Statutárním městem České Budějovice.

Máte nějaké dotazy? Kontaktujte nás.