Diecézní centrum pro mládež
Mládež

Večer mladých on-line 31. 10. 2020

Večer mladých on-line - Jak být aktivní v dnešním světě

35 mladých lidí z českobudějovické diecéze se účastnilo on-line setkání ze svých domovů. Večer mladých proběhl pod vedením otce Rafal Kaca. Setkání začalo svědectvím Petry Pletánkové a její spolubydlící Nikoly Jarolímkové, které pro mládež natočily video upoutávku Studenti v karanténě. Mnoho z účastníků potvrdilo, že se ve vtipném videu života studentů našli.

Během večera proběhla také diskuze ve skupinách, kde si mladí navzájem sdíleli své pocity ze současné doby, ale hlavně společně hledali odpovědi, jak se stát aktivními a neležet celý den u seriálu. Každý měl příležitost se zapojit a inspirovat zkušností přátel.

V průběhu večera jsme se všichni shodli na tom, že se těšíme, až se budeme setkávat na živo. Vše je dnes on-line - v podstatě celý náš den je o tom poslouchat výklad učitelů, a tak jsme všichni byli rádi za diskuzní skupiny. Večer byl zakončen modlitbou s otcem Rafaelem a chválením Pána s živým on-line hudebním doprovodem od Mirky Dolanské. Neházíme flintu do žita, ale hledáme způsoby jak se sdílet a udržovat kontakt s přáteli. Rádi bychom všechny povzbudili v hledání způsobů rozvíjení vztahů. S Boží pomocí vše zvládneme a opět se budeme setkávat.

Máte nějaké dotazy? Kontaktujte nás.