Diecézní centrum pro rodinu
Dospělí

Manželská setkání v Blatné 2021

Jihočeská Blatná se stala na třetí červencový týden domovem a útočištěm pro cca 40 manželských párů včetně dětí. Stala se totiž dějištěm letního kurzu MS. Tento kurz se dlouhá léta konal v Litomyšli, ale z mnoha důvodů bylo nutné hledat nové prostory. Hledání to bylo pečlivé, dlouhé a náročné, ale nakonec jsme s naší „manželáckou“ lodí zakotvili v Blatné, v areálu Střední odborné školy a domova mládeže, a jak se později ukázalo, volba to byla výtečná.

Letní kurz Manželských setkání je programem zaměřeným na harmonické manželství a odpovědné rodičovství. Program kurzu MS je připraven podle finského modelu YMCA Whole Marriage Ministries, který inspiroval podobné aktivity v mnoha evropských státech. První český pár se mohl seznámit s jeho obsahem ve Finsku v roce 1987. Po dvou letech příprav se v létě roku 1989 uskutečnil první manželský kurz u nás a odstartoval tak neoficiálně vznik Manželských setkání v Československu.

První oficiální kurz byl pořádán v roce 1991 a byl jediný pro celou republiku. Zájem o něj se však šířil tak rychle, že se vedení kurzů chopili i jiní manželé a založili po republice kurzy další, takže v dnešní době se mohou účastnit Manželských setkání na různých místech a v různých termínech stovky párů. Kurz, který proběhl letos v létě v Blatné, pořádá spolek Šance pro manželství, z.s. A protože se nám v Blatné zalíbilo, plánujeme zde uskutečnit MS i v příštím roce a to v termínu 16. – 23. července 2022. Bližší informace je možné získat na www.manzelskasetkani.cz, FB Šance pro manželství – manželská setkání a IG @manzelaky.

Za spolek Šance pro manželství

Lenka Müllerová

Máte nějaké dotazy? Kontaktujte nás.