Tábor pro děti na Hosíně - Hraničářův učeň

TÁBOR PRO DĚTI NA HOSÍNĚ - HRANIČÁŘŮV UČEŇ

11. 7 – 16. 7. 2021 přijelo na Hosín 30 dětí s vedoucími ze všech koutů diecéze. Téma tábora bylo inspirováno fantazy knihou od Johna Flanagena, která ukazuje, že s minimálními prostředky lze dosáhnout velkých věcí, když lidé drží spolu.
Duchovně nás táborem Hlubina na Hosíně doprovázel otec Tomas van Zavrel, který je ředitelem pastoračního střediska. V průběhu dne probíhala ranní modlitba, mše svatá a večerní chvály v doprovodu Lenky Krištofové, na které se děti každý den těšily, protože vše bylo uzpůsobeno jejich věku a schopnostem chválit Pána.
Během dne se děti stávaly hraničáři, kteří neváhají pomoct Willovi s ochranou království Araluen. Celý týden byl nabitý zážitky, ale také duchovním povzbuzením pro děti a vedoucí. Nechyběla ani noční stezka odvahy, která byla zakončena spaním ve stanech. ,,Nejsilnějšími momenty byly mše svaté a večerní chvály, během kterých jsme jako vedoucí mohli vidět radost dětí chválící Pána svojí dětskou bezprostředností, kterou mohou být vzorem i nám dospělým."říká Petra Pletánková, hlavní vedoucí tábora.

 

Máte nějaké dotazy? Kontaktujte nás.