Děti

Víkendovka pro děti - KONEC SVĚTA

Ve dnech 3.3. - 5.3. 2023 se v Českých Budějovicích u salesiánů konala víkendovka pro děti na téma KONEC SVĚTA.

Do salesiánského střediska v Českých Budějovicích přijeli děti a vedoucí z letního tábora Hlubina. Společně přijeli vzpomínat na letní dobrodružství. Děti i vedoucí jsou rádi, že konečně mohlo proběhnout setkání i mimo letní tábor. 

,,V pátek nás překvapilo, že děti nejenom vyrostly, ale v průběhu let neskutečně duchovně vyzrály. Tématem večerní modlitby byla vděčnost za dary, které jsme od Boha dostali." Říká hlavní vedoucí tábora Petra Pletánková.

V sobotu se děti seznamovaly s tématem letního tábora. Konec světa přináší v příběhové linii i nový začátek. Děti se probudily do nového dne, a jejich úkolem bylo najít ,,kutila," který dokáže spravit elektrárnu. Celý den se děti seznamovaly s postavami, které budou doprovázet letní tábor v Soběnově.

V neděli jsme byly zapojeni do nedělní mše svaté četbou modliteb, čtením přímluv, ale také aktivitkou po evangeliu. Dle slov dětí, některé by chtěli s vedoucími zůstat i přes jarní prazdniny. Rodiče si i přes touhu některých dětí přijeli, a dětem i vedoucím zbývá těšit se na nové zážitky, které přijdou v létě. 

Máte nějaké dotazy? Kontaktujte nás.