Dikasterium pro evangelizaci přináší podklady k Roku modlitby

Dikasterium pro evangelizaci přináší podklady k Roku modlitby.

Brožura, jejíž název je převzat z jedenácté kapitoly Lukášova evangelia, je inspirována poselstvím papeže Františka a má vést lidi k zamyšlení nad jejich vírou, nad jejich angažovaností v dnešním světě, v různých oblastech, v nichž jsou povoláni žít.

Podle tiskové zprávy oznamující vydání příručky Nauč nás modlit se (italsky “Insegnaci a pregare”), má publikace nabídnout úvahy, ukazatele a rady, jak plněji prožívat dialog s Bohem ve vztahu s druhými lidmi. Brožurku tvoří oddíly věnované modlitbě ve farním společenství, v rodinách, ale také ve skupinách mládeže, v klášterních společenstvích a ve společenstvích zaměřených na katechezi nebo duchovní rekolekce. Italská verze je k dispozici ke stažení zdarma na webových stránkách Dikasteria pro evangelizaci a brzy budou dostupné i další verze v angličtině, španělštině, portugalštině, francouzštině a polštině.

Svatý otec vyhlásil Rok modlitby před jubileem během modlitby Anděl Páně 21. ledna, kdy vyzval věřící, aby zintenzivnili své modlitby a tím se připravili na dobré prožití nadcházející události milosti a zakusili sílu Boží naděje. Při vysvětlování smyslu Roku modlitby papež uvedl, že je to čas věnovaný znovuobjevení velké hodnoty a nezbytné potřeby modlitby jak v osobním životě, tak v životě církve.

Zdroj: Vatican News, anglická sekce

(Převzato z www.cirkev.cz)

Máte nějaké dotazy? Kontaktujte nás.