Děti
Dospělí
Farnost
Mládež
Pastorační středisko
Senioři

Vikariátní poutní setkání v Římově

První sobota v měsíci patřila v Roce modlitby opět vikariátnímu poutnímu setkání. Tentokrát se poutníci sešli 2. března v kostele Svatého Ducha v Římově ve vikariátu České Budějovice venkov.

Též tato pouť obětovaná za českobudějovickou diecézi byla zahájena modlitbou růžence, při které mohli příchozí využít několika zpovědních míst, poté následovaly litanie. Vedle hlavního celebranta biskupa Pavla Posáda se akce zúčastnili vikář Josef Stolařík, administrátor poutního místa Jakub Zentner, FSSP a někteří kněží z českobudějovických viakriátů Václav Hes, Pavel Bicek, Andrzej Urbisz a P. Milan Mihulec, SDB.  Ti všichni s téměř 130 poutníky vytvořili symfonii modlitby, jak si zvlášť v Roce modlitby přeje papež František. Zakončení patřilo agapé u boudy před vchodem do areálu a krátké besedě s panem biskupem v Muzeu poutnictví v prostorách bývalé fary.

„Cítila jsem se být skutečně na mši svaté, která je Bohu velmi milá,“ svěřila se poutnice Štěpánka z vedlejšího českokrumlovského vikariátu. „Subjektivně jsem pocítila i velikou, nečekanou úlevu na mém chatrném zdraví, stihla jsem během růžence i svatou zpověď.“ Také Štěpánka, podobně jako někteří další, kteří byli přítomní na předchozích poutích, vyslovila své přání ohledně nadcházejících poutí: „S manželem jsme oba dva nadšení a rádi bychom se zúčastnili ještě i dalších těchto poutí.“ Zároveň všechny zve na Poutní setkání na sobotu 6. dubna, které se uskuteční v jejím domovském vikariátu v poutním kostele Nanebevzetí Panny Marie v Kájově. 

Na fotogalerii z Člověk a víra se můžete podívat zde.

Máte nějaké dotazy? Kontaktujte nás.