Aliance pro rodinu udělovala Ceny vděčnosti manželům a rodičům

V rámci 16. ročníku Týdne pro rodinu, který probíhá po celé ČR ve dnech 13. – 19. května, se v Praze uskutečnil druhý ročník udílení Ceny vděčnosti manželům a rodičům Omnia vincit amor 2024.

Akci, kterou pod záštitou parlamentní Stálé komise pro rodinu a rovné příležitosti uspořádala 15. 5. Aliance pro rodinu, navštívila i poslankyně Nina Nováková (nestr. za KDU-ČSL), místopředsedkyně zmíněné parlamentní komise. Paní poslankyně předala čtyřem oceněným párům slavnostní medaile a přítomným manželům individuálně poděkovala za inspirativní příklady manželského i rodičovského života.

Mezi oceněnými jsou i nesmírně inspirativní manželé Markovi ze Strakonic, kteří vychovali 10 dětí, z nichž 8 přijali z dětského domova. Pan Marek byl kromě rodinné firmy i ředitelem Ústavu pro mentálně postižené děti a paní Marková se na plný úvazek věnovala široké rodině. Úzká spolupráce manželů Markových s Fondem ohrožených dětí vyústila i v dokument, který o nich a dalších třech sourozencích pana Marka natočila Olga Sommerová. Všechny je totiž kromě genetické výbavy pojí i celoživotní poslání pěstounů.

Zdroj: www.cirkev.cz

Máte nějaké dotazy? Kontaktujte nás.