Pouť Misijních klubek

Na začátku adventu putují Misijní klubka na různá místa diecéze se záměrem setkání, hlubšího vstupu do adventu a vzájemné posily na cestě.

V sobotu se uskutečnila pouť Misijních klubek do srdce českobudějovické diecéze. Malí i velcí poutníci putovali do katedrály, kde je přivítalo vyprávění o sv. Mikuláši a historii místa.

Mši svatou celebroval P. Vojtěch Vágai a neopomněl připomenout misijní poslání každého z nás. Děti obdaroval jablíčkem, znakem naší diecéze pocházejícím právě z legendy o sv. Mikuláši. Zvláštní radostí byla přítomnost studentů diecézního kněžského semináře, jehož studenti pocházejí z různých evropských zemí a v Čechách jsou tedy na misiích.

Program pokračoval do odpoledních hodin v klášteře na Piaristickém náměstí, kde se klubíčka navzájem více poznávala. To bylo možné při vyrábění Ježíška zabaleného ve skořápce do peřinky, zdobení perníkového Mikuláše, skládání misijního růžence a dalších hrách.

Společně také malí i velcí zabalili “jeden dárek navíc” – svou hračku, kterou přivezli a darovali. Tyto hračky budou nabízeny na Adventním jarmarku při adventních trzích u budějovické radnice 9. prosince. Ti, kdo si hračky koupí, tak pomohou chodu dětského domova ve srílanském Matale, který Papežská misijní díla dlouhodobě podporují.

Máte nějaké dotazy? Kontaktujte nás.