Projekt do škol

Projekty do školy jsou nabízeny školám Českobudějovické diecéze.
Mgr. Hana Koukalová - ředitelka PMD na Srí Lance

Diecézní centrum pro katechezi oslovuje ředitele škol a nabízí spolupráci na projektu žákům a studentům již od školního roku 1997/98. Cílem této aktivity je překonávání dosud existujících předsudků a rozpaků ve výuce náboženství na školách, navazování kontaktů mezi učiteli náboženství a učiteli profánních předmětů a v neposlední řadě též napomáhat nejmladší generaci k uvědomění si, že duchovní dimenze (nebo-li náboženství) není pro člověka něčím navíc, ale je součástí jeho bytí. Projekt je určen žákům ZŠ, ZUŠ a CZŠ a studentům gymnázií. Projekt do škol je celoroční. 


Projekt ve školním roce 2019/2020 "Nulový hlad" Cílem tohoto projektu je seznámit děti s existující chudobou ve světě a pokusit se je motivovat k tomu, že i ony mají možnost změnit situaci lidí, kteří trpí nedostatkem stravy nebo se naopak stravují velmi nezdravě. Nejlepší způsob, jak na to, je začít sám/a u sebe.

Jak na to?

1. krok: Seznamte se s organizací FAO a s projektem Nulový hlad.

2. krok: Přihlaste svoji třídu nebo skupinu do projektu na dck@bcb.cz do 30. 11. 2019.

2. krok: Vyberte si jednu nebo více aktivit z projektu a ty s dětmi uskutečněte.

3. krok: Jste - li škola v Českých Budějovicích nebo v nejbližším okolí, pozvěte si do školy pracovníky Diecézní charity, kteří Vám udělají workshop na téma chudoba a bohatství v jejich projektu Young caritas. Kontakt: youngcaritas@dchcb.cz

4. krok: Napište nám, jakou jste si vybrali aktivitu a jak se vám v ní dařilo na dck@bcb.cz.

5. krok: Přijměte pozvání na vyhodnocení projektu, které bude v květnu 2020, kde budete za svou práci odměněni. Termín a místo Vám včas upřesníme.

Soubory ke stažení

velikost 574 KB
velikost 9 244 KB
Máte nějaké dotazy? Kontaktujte nás.