Projekty

Svatba na dohled?

Diecézní centrum pro rodinu nabízí v roce 2021 tři turnusy přípravy snoubenců k uzavření církevního sňatku. Každý kurz se skládá z 8 setkání, které můžete absolvovat i v jiném turnusu, kdyby vám to v jednom časově nevyšlo. Na kurz je potřeba se přihlásit. Určitě už víte, kde si přejete mít svatbu. Je třeba se předem dohodnout na podmínkách a na termínu svatby s knězem farnosti, kam kostel patří. Hledejte zde.

Struktura přípravy snoubenců na manželství

1. Setkání – Psychologie a teologie člověka (termíny: 9.3.; 4.5.; 5.10.)
2. Setkání – Jak katolická církev chápe manželství (termíny: 16.3.; 11.5; 12.10.) 
3. Setkání – Psychologie a teologie partnerského vztahu (termíny: 23.3.; 18.5.; 19.10.)
4. Setkání – Křesťanské charakteristiky manželství (termíny: 30.3.; 25.5.; 26.10.)
5. Setkání – Konflikty a jejich řešení (termíny:  6.4.; 8.6.; 2.11.)
6. Setkání – Muž a žena – sexualita v manželství (termíny: 13.4.; 15.6.; 9.11.)
7. Setkání – Rodičovství (termíny: 20.4.; 22.6.; 23.11.)
8. Setkání – Manželský slib a svatební obřad (termíny: 27.4.; 29.6.; 30.11.)
Vždy v úterý od 18.00 – 19.30 v sále děkanství u sv. Mikuláše v Českých Budějovicích (prozatím, než se přestěhujeme do Široké 27)

 
* Vzhledem k epidemiologické situaci není možné se setkat osobně. Proto se setkání přesunují do on-line podoby v aplikaci Zoom. Pošlete proto své e-mailové adresy na dcr@bcb.cz a my vám zašleme odkaz k připojení. Děkujeme za pochopení.

Pořady o křesťanské výchově dětí jako příprava na Rok rodin na YoutubeProlidi.online  

Pastorační středisko při Biskupství českobudějovickém zahájilo podcastovou sérii audionahrávek o křesťanské výchově dětí. Papež František vyhlásil zvláštní rok „Rodina Amoris laetitia“ a my bychom tímto projektem rádi přispěli k prožívání tohoto roku, který začíná 19. březnem 2021. Náročné období, ve kterém jsme  většinu měsíců roku 2020 museli žít, a které v novém roce pokračuje, odhalilo, jak důležitá je rodina. Za prvé jako bezpečné zázemí pro děti, ale za druhé také jako domácí církev, kterou Svatý otec nazývá „rodinou rodin“. Právě v rodině roste naše víra.

Sérií audionahrávek se snaží Pastorační středisko být nápomocné rodičům při výchově dětí ve víře. Snažili jsme se shromažďovat nejrůznější texty, které nízkoprahovým způsobem osvětlují vnitřní život dítěte a jeho chování v průběhu jeho života a nabízí praktické tipy. Projekt zahrnuje i témata týkající se duchovního života a růstu dítěte, ale protože se také vnímá jako pre-evangelizační projekt, je jeho záměrem být obsahově přijatelný i pro nepraktikující nebo vlažné křesťany, ba dokonce pro ty, které se nehlásí k žádnému vyznání.

Každý den vychází v sekci „Rodina“ jedna nová audio nahrávka na YouTubeProlidi.online, která se zaobírá určitým tématem. Pastorační středisko zároveň připravuje další materiály vycházející z podkladů z Vatikánu  jako pomoc při prožívání Roku rodin a k šíření pravdivého křesťanského učení o rodině v současné době.


Národní týden manželství

Diecézní centrum pro rodinu se každoročně zapojuje do akcí Národního týdne manželství v únorovém týdnu kolem 14. 2. – svátku sv. Valentýna.

NTM je iniciativou, která spojuje celou škálu organizací, jednotlivců, odborníků, měst i církví, které již v minulých letech na oslavu manželství a pro jeho podporu zorganizovali stovky akcí po celé České republice. Je jako obvykle skvělou příležitostí, kdy se páry mohou inspirovat, jak ze svého dobrého manželství udělat ještě lepší.

©DCR BCBV roce 2021 proběhne NTM v termínu 8. – 14. 2. 2021

 

Více informací o NTM a akcích je možné nalézt na webu a na našem YouTube.

Máte nějaké dotazy? Kontaktujte nás.