Projekty

Poradenství

 • Poradenství rozvoj osobnosti

Diecézní centrum pro rodinu nabízí poradenství

 • v oblasti rozvoje osobnosti
 • ve vztahu partnerském
 • ve vztazích rodinných
 • v dalších  mezilidských vztazích 

Konzultace mají formu individuální, párovou i rodinnou (s dětmi). Setkání je možné dle vašeho výběru s oběma konzultanty nebo jen jedním. Je zajištěna diskrétnost a mlčenlivost. Rádi vás doprovodíme v problematických úsecích vaší životní cesty i v těžkých životních situacích. Můžete najít prostor pro ujasnění toho, co skutečně chcete a můžete.

Na setkání se těší manželé PhDr. Alena Poláčková a Ing. Bc. Pavel Poláček

Poradenství PPR

S metodami přirozeného plánování rodičovství vás mohou seznámit vyškolení instruktoři - manželé MUDr. Petr Pražák a Bc. Lenka Pražáková tel. 728 948 154


Přednášky a semináře

DCR pořádá přednášky, popř. semináře  pro širokou veřejnost v Českých Budějovicích, na kterou zve odborníky z nejrůznějších oborů.

DCR ve své lektorské činnosti nabízí přednášky po celém území Českobudějovické diecéze.
V dosavadní nabídce jsou následující témata: Etapy manželství, Jak vést děti ve víře v rodině, Lze ještě vychovávat dospívajícího?, Komunikace, Konflikty a jejich řešení, Máma táta a jejich vliv na společnost, Manželská smlouva, Odpuštění, Past nebo dar (o mezigeneračních vztazích), Rozdíly mezi mužem a ženou, Sexualita, Snachy versus tchýně, Výběr partnera.

Na přání je možné připravit i témata další.


Prázdné hnízdo

Diecézní centrum pro rodinu v Českých Budějovicích nabízí setkání manželů 50+, kterým odešly nebo odcházejí děti z domova.
V programu přednášky, film, bohoslužba obnovy vzájemného vztahu, čas pro pár i vzájemné sdílení účastníků - provázejí lektoři Alena a Pavel Poláčkovi

Aktuálně akci pořádáme ve spolupráci s Pastoračním střediskem Arcibiskupství pražského – Centrem pro rodinu.


Dobrý start! Příprava na svatbu

Rozhodnout se pro manželství, to chce odvahu. 

A my vám k Vašemu odvážnému kroku gratulujeme a máme z něj radost.  Jenže život není jen ráj ve dvou, na život v manželství je dobré se také připravit. 

K získání řidičského průkazu absolvuje každý autoškolu. A protože společná jízda životem ve dvou není o nic méně riskantní než jízda autem, je tu také příprava na manželství. 

Ale nebojte se, úplně taková „autoškola“ to nebude.

Diecézní centrum pro rodinu nabízí na podzim 2019 kurz přípravy snoubenců k uzavření církevního sňatku celkem v šesti setkáních, na které je nutné se přihlásit (viz kontakty).

Příprava bude probíhat vždy v pondělí v 19,30 na faře v Ledenicích v následujících termínech:

 • 12. 5. Biblický základ vztahu muže a ženy
 • 19. 5. Komunikace
 • 26. 5. Řešení konfliktů
 • 2. 6.   Sexualita a děti
 • 9. 6.   3D rozměr manželství
 • 16. 6. Manželský slib

Určitě už víte, kde si přejete mít svatbu. Je třeba se předem dohodnout na podmínkách a na termínu svatby s knězem farnosti, kam kostel patří  Hledat
Domluvte si s ním telefonicky setkání. Další info v materiálech...


Národní týden manželství

Diecézní centrum pro rodinu se každoročně zapojuje do akcí Národního týdne manželství v únorovém týdnu kolem 14. 2. – svátku sv. Valentýna.

NTM je iniciativou, která spojuje celou škálu organizací, jednotlivců, odborníků, měst i církví, které již v minulých letech na oslavu manželství a pro jeho podporu zorganizovali stovky akcí po celé České republice. Je jako obvykle skvělou příležitostí, kdy se páry mohou inspirovat, jak ze svého dobrého manželství udělat ještě lepší.

©DCR BCBV roce 2020 proběhne NTM v termínu 9. – 16. 2. a jeho motto zní
„Manželství v síti“

 

Více informací o NTM a akcích je možné nalézt na webu a na FB

 


Nejste sami – pro rodiny po ztrátě dítěte

©DCR BCB„Nejste sami“ setkání svépomocné skupiny rodičů po ztrátě dítěte se strukturovaným programem každou poslední středu v měsíci v 17.30 v sále na děkanství sv. Mikuláše. Nabízíme přijetí, možnost jen tak v klidu pobýt, poslechnout inspirující slova i hudbu, zažít modlitbu v těžkostech života. Možná dojde i na sdílení toho, co nás, jako osiřelé rodiče trápí v tisíci drobnostech.
Vedou PhDr. Alena Poláčková, MUDr. Šárka Pfauserová, setkání trvá 60 - 90min.

 

„Světlo se šíří světem“  bohoslužba o druhé prosincové neděli v kostele na Piaristickém nám. v Českých Budějovicích ve 14h odpoledne pro rodiny, které prožily ztrátu dítěte.©Člověk a víra: Vojtěch Hlávka Akce nabízí alespoň paprsek světla rodinám do tmy osamocení v jedné z největších ztrát v životě. Navazujeme na Světový den zemřelých dětí, kdy takto zasažení lidé chtějí myslet nejen na své dcery, syny, sestry, bratry, vnuky a vnučky. Mottem tohoto dne je „Světlo se šíří světem“, světlem se necháme oslovit při našem setkání a připojujeme se tak k výzvě Zapalme svíčku organizace Dlouhé cesty.
Každý rok o druhé neděli v prosinci rozsvěcují příbuzní i přátelé zemřelých dětí v 19h svíčky v oknech.  Zatímco svíčky v jedné časové zóně uhasínají, rozsvěcují se v dalších, takže světem probíhá světelná vlna, která obejme celou zemi.

Akce pro děti, které prožili ztrátu blízkého člověka, se připravuje na podzim 2019

Projekt je podpořen dotací Magistrátem města České Budějovice 


Týden pro rodinu

DCR a českobudějovická diecéze se pravidelně zapojuje svými akcemi do Týdne pro rodinu.©DCR BCB

Rodinný svaz (Asociace center pro rodinu) vyhlašuje každoročně Týden pro rodinu, týden plný událostí, barev a příležitostí k setkávání a společně tráveného času.
Hlavním mottem TPR v roce 2020 je "Rodina v pohodě není náhoda". 
Týden pro rodinu je každoročně vyhlašován tak, aby zahrnoval 15. květen, tedy den, který byl OSN vyhlášen Mezinárodním dnem rodiny v r. 1994.
Týden pro rodinu 2020 proběhne v termínu 10. 5. – 17. 5.  

DCR BCB

 

Na webu najdete další informace o akcích v celé republice.


Týdenní duchovně relaxační pobyty pro rodinu

Pobyty pro celou rodinu na různých místech České republiky (jednou jsme byli i v zahraničí), na pobyt zveme vždy zajímavého hosta.Tematicky jsou zaměřené na zdravé vztahy v rodině, upevnění rodičovských kompetencí, duchovní život.
V programu je pamatováno na duchovní i odpočinkový program jak pro děti, tak pro rodiče. Najdete v něm sport, turistiku, zábavu, tematické přednášky odborníků, film, rozhovory ve skupině i v manželské dvojici, sdílení zkušeností i čas pro celou rodinu.
Stravování zajištěno, ubytování po rodinách. 
Hlídání dětí v době samostatného programu rodičů zajištěno.

 

 

Samostatný program dětí je zpravidla podpořen dotací Magistrátu města České Budějovice 

Máte nějaké dotazy? Kontaktujte nás.